Gra o Bałtyk – polska edycja „The Baltic Warriors”

22. czerwca w godzinach 12:00-18:30 | Teatr na Plaży ul.Mamuszki 2 Sopot

Tego lata mieszkańcy siedmiu nadbałtyckich miast w siedmiu różnych krajach – w trakcie zaprojektowanych larpów – wcielą się w aktywistów, polityków, lobbystów, dziennikarzy i naukowców, poszukujących odpowiedzi na pytanie: co przeszkadza nam we wspólnym, aktywnym działaniu na rzecz Bałtyku, naszego wspólnego morza?

Od maja do września zespół projektu Baltic Warriors prowadzi siedem otwartych dla publiczności wydarzeń w Tallinie, St. Petersburgu, Kilonii, Kopenhadze, Sztokholmie, Helsinkach i Sopocie. Wydarzenia będą miały formę popularnych gier fabularnych zwanych Larpami oraz otwartych debat. Larpy, czyli inaczej teatralne gry fabularne, to kulturalne wydarzenia partycypacyjne, które najłatwiej ulokować jako aktywność pomiędzy grami miejskimi a interaktywnym teatrem improwizowanym. Larp to gra, w której uczestnicy realizują cele i zadania poprzez odgrywanie ról i postaci.

Projekt Baltic Warriors odzwierciedla rzeczywistość w rozrywkowym, popkulturowym wcieleniu. Oferuje wyjątkową możliwość „zawalczenia” o Bałtyk razem z osobami, które na co dzień naprawdę odpowiadają za politykę ekologiczną i troszczą się o przyszłość morza. Po każdej z gier odbędzie się również panelowa dyskusja, w której uczestnicy wydarzenia podzielą się swoimi wrażeniami z gry oraz poruszą kluczowe kwestie dotyczące problemu eutrofizacji i zamierania Bałyku.

Program wydarzenia:

12:00 – Przygotowanie uczestników oraz warsztaty pre-game.
Na tę godzinę zapraszamy wszystkich uczestników gry oraz debaty.
13:00–15:00 – Gra „Baltic Warriors”
15:00–17:00 – Warsztaty post-game
17:00 – Dyskusja panelowa, dotycząca problemu eutrofizacji Morza Bałtyckiego.
18:00–18:30 – Zakończenie wydarzenia

Z racji swojego międzynarodowego charakteru oraz obecności zagranicznych gości, zarówno gra, jak i debata odbędą się w języku angielskim.

WSTĘP: wolny, zapisy: www.balticwarriors.net/new-blog/2015/6/8/sopottricity

MIEJSCE: scena plenerowa Teatry na Plaży w Sopocie (ul. Mamuszki 2

Informacje o projekcie: www.balticwarriors.net

Organizatorzy: Kinomaton Berlin / Goethe_Institute e.V. / Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku / Stowarzyszenie Twórców Gier Funreal
Partnerzy: Instytut Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego / Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Oddział Morski w Gdyni / Teatr na plaży / Klub Atelier / Święto Morza